Sök

2024-09-24 Vattenavstängning, Gökärtsvägen, Ljungskile

Uppdatering 2024-09-24 klockan 14:50

Vattenavstängningen har blivit framflyttad till imorgon onsdag den 25 september klockan 08:00. Tappa gärna upp vatten för eget bruk under avbrottet.

Tidigare uppdatering

På grund av en vattenläcka vid Gökärtsvägen i Ljungskile behöver vi stänga av vattnet till fastigheter i området tisdagen den 24 september klockan 08:00. Vi arbetar så fort vi kan med att reparera läckan. Tappa gärna upp vatten för eget bruk under avbrottet.

I samband med påsläpp kan missfärgat vatten förekomma, spola en stund så försvinner det. Tvätt- och diskmaskin bör ej användas.

Vi ber om överseende med de olägenheter arbetet kan medföra.

Kontakt

Hör gärna av dig till vår växel i första hand, då våra medarbetare ofta är upptagna på platsen.

Växel

0522-63 88 00

Kontaktperson

Jörgen Wester

Förstora bilden

Område som berörs. Klicka på bilden för att förstora.

Har du inte fått sms eller automatiskt telefon-meddelande av oss om detta?

Du får automatiskt meddelande om denna typ av händelser om du är folkbokförd på berörd adress, och din telefon också är registrerad där. I annat fall kan du själv lägga till dina kontaktuppgifter.