Vi genomför kundundersökning maj–juni 2026
Under vecka 22 skickar vi brev till 6 000 kunder runt om i våra kommuner. Brevet innehåller inbjudan till en kundundersökning där vi ställer frågor om bland annat nöjdhet och användandet av vatten och avlopp. Insamlingen utförs av Origo Group.
Under vecka 22 skickar vi ut inbjudan till kundundersökningen via brev och digital brevlåda. Totalt får cirka 6 000 personer runt om i våra kommuner inbjudan.
I enkäten ställer vi frågor om bland annat nöjdhet samt användningen av vatten och avlopp. Dina svar är viktiga och hjälper oss i vårt arbete med att utveckla våra tjänster och service – och vad vi kan göra bättre.
Vi är tacksamma för ditt svar snarast möjligt, dock senast 21 juni 2026.
Insamlingen utförs av Origo Group.
Resultatet av undersökningen kommer att redovisas så att det inte framgår vad enskilda personer svarat.
Tack för dina svar – som vi kan använda för att bli bättre!
Om undersökningen
Origo Group ansvarar för undersökningen och säkerställer att alla svar behandlas konfidentiellt. Resultaten sammanställs på ett kvalitetssäkrat sätt, och det går inte att identifiera enskilda svar.
Har du frågor om undersökningen är du välkommen att kontakta support@origogroup.com eller oss på info@vastvatten.se
Kundservice
0522-63 88 00
Vid akuta ärenden, dygnet runt, ringer du SOS Alarm på 031-703 17 80
